Kroders.lv 09.08.2018

IN MEMORIAM. Režisors Uģis Brikmanis

Foto – LETA

9. augustā mūžībā devies režisors Uģis Brikmanis (1956-2018).

Uģis Brikmanis ieguvis dramatiskā teātra režisora izglītību. Strādājis Jaunatnes teātrī, Valmieras teātrī, iestudējis izrādes arī ārpus Latvijas, Lietuvā. Bijis Radioteātra vadītājs. Tomēr plašāk Brikmanis pazīstams kā ilggadējs Dziesmu svētku koncertu un citu vērienīgu uzvedumu režisors. Bijis Rīgas 800 gadu jubilejas pasākumu galvenais režisors, Rīgas pilsētas svētku, 18. novembra un citu nozīmīgu pasākumu veidotājs, kā arī viens no Rīgas – Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas kuratoriem, "Rīga 2014" atklāšanas notikuma – Grāmatu draugu ķēdes – idejas autors un režisors.

Brikmaņa pēdējais veikums ir tikai pirms mēneša izskanējušais Latvijas Simtgades Dziesmu svētku noslēguma koncerts "Zvaigžņu ceļā", kas tika veidots kopā ar koncerta māksliniecisko vadītāju, diriģentu Mārtiņu Klišānu. Savukārt 25. un 26. augustā Vecāķu pludmalē tiks rādīts Brikmaņa un horeogrāfa Agra Daņiļēviča kopīgi veidotais dejas uzvedums "No zobena saule lēca".

"Jo okeāna alkas – tas nevar piemist kopumam, duetam vai pat trio; tas piemīt katram individuāli. Tagad tās ir iesētas. Kas ir devies okeānā un pēc tam atnācis atpakaļ, sēj šos augļus tālāk. Tā ir saruna, kopā esot, katram ar katru un okeānu," intervijā portālam "riga2014.org" teicis Uģis Brikmanis.

Publisku atvadu nebūs. Uģa novēlējumā teikts: “Katrs, kas jūt nepieciešamību atvadīties, to var veikt, aizdedzot sveci un aizlūdzot, vai vienkārši padomājot.” 2018. gada 16. augustā no plkst. 14:00 līdz 18:00 aicinām Rīgas sv. Pētera baznīcā, kurā radās un notika Uģa Brikmaņa iniciēts festivāls “Dominante”, aizdegt svecīti, kopīgi pakavēties domās vai muzikālos priekšnesumos, tā godājot drauga, domubiedra, režisora piemiņu.

Drukāt 

Citi šī autora raksti

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt