***

Foto – Ilmārs Znotiņš
27. septembris 2019 / komentāri 0

IN MEMORIAM. Mecenāts Boriss Teterevs

21. septembrī pēc smagas slimības mūžībā devies filantrops, Borisa un Ināras Teterevu fonda dibinātājs Boriss Teterevs (05.11.1953 – 21.09.2019) – personība, kuras mūžs, darbi, idejas un aizrautība mainīja pasauli, Latviju, sabiedrību un līdzcilvēku pasaules redzējumu.

Boriss Teterevs dzimis Rīgā, mācījies Rīgas 10. vidusskolā, studējis Rīgas Medicīnas institūtā (tagad – Rīgas Stradiņa universitāte). Pēc absolvēšanas deviņus gadus praktizējis Rīgas pilsētas 4. slimnīcā un Rīgas pilsētas 5. slimnīcā. Līdz 2008. gadam nodarbojās ar uzņēmējdarbību Latvijā un ārvalstīs.

2010. gadā kopā ar dzīvesbiedri Ināru Teterevu nodibināja ģimenes labdarības fondu ar nolūku atbalstīt izcilas un sabiedrībai noderīgas labdarības iniciatīvas. Fonds jo īpaši atbalsta kultūru, izglītību, uzlabojumus publiskajā pilsētvidē, sniedz atbalstu kopienu attīstības organizācijām pilsētās un lauku apvidos, dzīvnieku aizsardzībai un palīdz maznodrošinātu un trūcīgu personu grupām.

Borisam Teterevam pasniegts Ministru kabineta Atzinības raksts par nozīmīgu ieguldījumu Latvijas kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanā un Triju Zvaigžņu ordenis. Boriss Teterevs kļuvis par Rīgas Stradiņa universitātes Goda doktoru (Doctor honoris causa), Latvijas Universitātes Goda biedru un Latvijas Zinātņu Akadēmijas Goda locekli.

2015. gadā mecenāts Boriss Teterevs pievienojas pasaules lielākās līderu alianses – "Club de Madrid" oficiālo personu lokam (President’s Circle). 

 

Kroders.lv redakcija izsaka līdzjūtību Borisa Tetereva tuviniekiem!

Borisa Tetereva piemiņai veltīts publisks dievkalpojums notiks 2. oktobrī plkst. 15 Rīgas Sv. Jēkaba katedrālē V. E. Rīgas arhibīskapa-metropolīta Zbigņeva Stankeviča vadībā. 

Piederīgie lūdz nenest ziedus un vainagus. Gan dievkalpojuma laikā, gan arī pēc tam līdz plkst. 18 katedrālē būs iespēja iedegt svecīti, kopīgi kavēties domās un muzikālos priekšnesumos, tā godājot Borisa Tetereva piemiņu.