Par teātri

3. jūnijs 2011 / komentāri 0

Visi mani prezidenti

Nākamais darbs, ko publicējam dramaturģijas sadaļā, ir Jāņa Baloža luga „Visi mani prezidenti”. Teksts veidots iestudējumam „Visi mani prezidenti”, kurš pirmizrādi piedzīvoja 2011. gada 19. maijā Dirty Deal Teatro.

„Visi mani prezidenti” ir kolektīvs darbs. Tā radīšanā ir piedalījusies visa izrādes radošā komanda: režisors Valters Sīlis, aktieri Madara Botmane, Toms Liepājnieks un Ivars Kļavinskis, mākslinieks Uģis Bērziņš. Mans uzdevums bija būt klāt visos mēģinājumos un piefiksēt radušās idejas. Pēc tam turpināt darbu mājās, kur šīs idejas tika apstrādātas, papildinātas, ieliktas situācijās. Tieši šī iemesla dēļ tie patiešām var būt visi mūsu prezidenti, nevis tikai Jāņa Baloža prezidenti. Izrāde ir Latvijas Nacionālā teātra un Dirty Deal Teatro sadarbības projekta TESTS pirmais jauniestudējums.

Luga pēc uzbūves ir ainu sērija. Šajās ainās mēs mēģinām izstāstīt stāstu par pēdējiem trim Latvijas valsts prezidentiem un pašiem latviešiem. Prezidentam ir interesanta loma mūsu valstī. Pēdējo dienu notikumi tikai to vēl vairāk apstiprina. Šis bija viens no iemesliem, kāpēc tika izlemts veidot izrādi tieši par prezidentiem. Otrs iemesls ir tas, ka prezidenti zināmā mērā ir pavadījuši kopā ar mums lielāko daļu mūsu apzinīgā mūža. Prezidentu pilnvaru termiņš aptver pēdējo 20 gadu vēsturi. Caur prezidentiem mēs varam paskatīties uz šiem pēdējiem 20 gadiem. Un tas, ko mēs ieraudzījām, nav nekas patīkams, bet es un, man šķiet, arī Valters Sīlis mēģinām naivi ticēt, ka, darot kaut ko no visas sirds, ir iespējams panākt to, ka mēs patiešām esam lepni par savu valsti un ne tikai. Ja es tam neticētu, tad man būtu diezgan grūti atrast motivāciju darīt kaut ko vispār.

Īsi par mani. 2007. gada es absolvēju Rīgas 3. vidusskolu un iestājos Latvijas Kultūras akadēmijā programmā Teātra, kino un TV dramaturģija. Mūsu kurss studijas plāno beigt šī gada jūnijā. Pagaidām visu, ko es protu kā dramaturgs, esmu iemācījies no saviem skolotājiem Laura Gundara un Intas Bernovas.

Visi Mani Prezidenti.pdf  

 

Rakstīt atsauksmi