Par teātri

8. jūnijs 2012 / komentāri 0

Ieskats grāmatā „Marina Zirdziņa”

Sagaidot izcilās latviešu skatuves mākslinieces Marinas Zirdziņas (1912-1990) 100 gadu atceri, apgāds VESTA-LK izdevis bagātīgi ilustrētu grāmatu par viņas dzīvi un mākslas ceļu.

Divdesmit piecus darba gadus Marina Zirdziņa bijusi uzticīga Muzikālās komēdijas (vēlāk – Operetes) teātrim, atveidojot galvenās lomas kā latviešu, tā krievu trupas iestudējumos. Viņas tēliem piemita muzikāla un aktieriska inteliģence, spēja pārtapt arvien jaunās lomās, tajās izpaužot plašu sievietes dvēseles pārdzīvojumu amplitūdu, kas arvien bija precīzi pakļauta šķietami vieglā žanra likumībām.

Teātra kritiķes Gundegas Saulītes grāmatā „Marina Zirdziņa” raksturots mākslinieces ceļš līdz skatuvei, arī tādi nozīmīgi pieturas punkti kā uzvara skaistumkonkursā 1931. gadā un darbošanās slavenajā Teodora Reitera korī. Uzmanības centrā ir Marinas Zirdziņas radošais darbs Muzikālās komēdijas teātrī, daudzveidīgās lomas un atbildīgā attieksme pret skatuves darbu. Silti sirsnīgas lappuses grāmatā saistās ar attiecībām Zirdziņu ģimenē.

 

Ieskatam piedāvājam fragmentu no Gundegas Saulītes grāmatas „Marina Zirdziņa”:

 

 

 

 

 

Rakstīt atsauksmi