Viedokļi

Madrides Teatro Real baleta "Karmena" publicitātes attēls
8. janvāris 2021 / komentāri 0

Desmit tiešsaistes notikumi pasaules operās un teātros janvārī

Mājsēdei ieilgstot, Kroders.lv komanda aicina izmantot iespēju turpināt baudīt pasaules kultūras notikumus tepat pie datoru ekrāniem. Sarakstā atradīsi desmit izrādes, kuras ir pieejamas straumēšanai internetā gan par maksu, gan bez maksas.

“Figaro kāzas” (Metropolitan opera)

Ņujorkas Metropolitēna opera arī jaunajā gadā turpina piedāvāt bez maksas noskatīties kādu no iestudētajām operas izrādēm. 11. janvāra vakarā (pēc Ņujorkas laika) būs iespējams straumēt Mocarta operu “Figaro kāzas” (Le Nozze di Figaro). Šis priekšnesums iesāks nedēļu ar slavenām operizrādēm, kurās galvenajā lomā dziedās slavenais amerikāņu soprāns Renē Flemninga (Renée Fleming).

“Mēdeja” (National Theatre)

Apvienotās Karalistes Nacionālais teātris piedāvā noskatīties vairāku teātru klasiskās izrādes jaunā, mūsdienīgākā gaismā, tai skaitā arī Eiripīda “Mēdeju”. Šo un vēl citus iestudējumus var noskatīties platformā “National Theatre at home”, iegādājoties abonementu mēnesim vai gadam vai arī izīrējot vēlamo izrādi uz 3 dienām.

“Plaušas” (“The Old Vic”)

Šī izrāde pirmo reizi tika straumēta tiešsaistē 2020. gada vasarā no teātra skatuves. Tagad populārā izrāde “Plaušas” (Lungs), kas vasarā ieguva sociālās distancēšanās laikam raksturīgu versiju, būs pieejama ierakstā trīs vakarus no 27. līdz 29. janvārim. Biļetes cena vienai mājsaimniecībai: £15. Uzzini vairāk šeit.

“Visa priekšnieks” (Soho Theatre)

“Visa priekšnieks” (The Boss of it All) ir dāņu komēdija par darbu birojā, un 2014. gadā tā tika adaptēta uzvešanai uz skatuves. 2020. gada septembrī tā piedzīvoja jaunas pārmaiņas – izrāde tika digitalizēta “Zoom” videozvana formātā. Izrādes straumēšanas cena: £4.00. Uzzini vairāk šeit.

“Andrē Šenjē” (Royal Opera House)

No 7. janvāra Londonas Karaliskais opernams veselu mēnesi piedāvā straumēt Umberto Giordano reālisma operu “Andrē Šenjē” (Andrea Chénier), kas vēsta par franču dzejnieku revolūcijas laikā. Izrādes straumēšanas maksa: £3 + nodeva. Lasi vairāk šeit.

“Pīķa dāma” (Большой театр)

Franču horeogrāfs un dejotājs Rolāns Peti radīja šo baleta variantu Maskavas Lielajam teātrim, un tajā grāfienes lomā dejo latviešu baletdejotāja Ilze Liepa. Šī baleta izrāde ir pieejama straumēšanai platformā “My Opera Player”, nopērkot gada vai sešu mēnešu abonementu vai arī izīrējot ierakstu 72 stundām. Uzzini vairāk šeit.

“Semele” (Komische Oper Berlin)

Hendeļa 1744. gada operu “Semele” no 3. janvāra līdz 3. februārim bez maksas skatīties piedāvā Komische Oper Berlin. Operas librets ir angļu valodā, bet ir iespēja skatoties ieslēgt subtitrus angļu, vācu un franču valodās. Lasi vairāk un skaties šeit.

“Grimu pasakas grūtiem laikiem un salauztiem cilvēkiem” (Creation Theatre)

Creation Theatre atdzīvina Brāļu Grimmu pasakas, izveidojot “Zoom” izrādi, kas piemērota skatītājiem sākot no 12 gadu vecuma. Izrāde būs pieejama no 28. janvāra, un to būs iespēja skatīties arī februārī. Biļetes cena vienai ierīcei: £20.00 + £2.50 papildu izmaksas. Uzzini vairāk par izrādi šeit.

“Hamlets” (Maxim Gorki Theater)

Berlīnes mazākais teātris ir radījis savu interpretāciju Viljama Šekspīra lugai “Hamlets”, un divus vakarus – 13. un 15. janvārī – būs iespējams šo izrādi noskatīties ar angļu titriem. Cena par izrādes straumēšanu ir sākot no €3,00 Uzzini vairāk šeit.

“Karmena” (Teatro Real)

Madrides Teatro Real iestudētais baleta uzvedums “Karmena” (Carmen) ir krāšņs un apveltīts ar īstu spāņu flamenko garu, kas lieliski saskan ar P. Merimē noveles, pēc kuras ir tapusi slavenā Bizē opera, paustajām emocijām. Šī izrāde ir pieejama “My Opera Player” platformā, iegādājoties abonementu vai arī īslaicīgi izīrējot ierakstu. Lasi vairāk šeit.

Rakstīt atsauksmi