Kroders.lv 09.06.2020

Igaunijā jūlijā pirmizrādi piedzīvos Valtera Sīļa izrāde “Man bija brālēns”

Izrādes "Man bija brālēns" publicitātes foto

Igaunijā arī šogad skatītājus gaida vasaras teātris. Taču tas nenotiek tikai Covid-19 izraisītās krīzes situācijas dēļ – vasaras (arī brīvdabas) teātra tradīcija Igaunijā pastāv jau ilgāku laiku. Šīs vasaras izrādes nereti tiek rādītas grūti sasniedzamās vietās, un to iestudēšanā sadarbojas dažādu teātru mākslinieki, kā arī neatkarīgās teātra apvienības.

Tā kā Igaunijā no 1. jūnija teātra izrādēs un publiskos pasākumos iekštelpās drīkst piedalīties līdz 100 cilvēku, izrāžu apmeklēšana un organizēšana nu ir kļuvusi iespējama. Jūlija sākumā Rakverē norisināsies teātra festivāls “Baltoscandal”, kurā pirmizrādi piedzīvos Tallinas un Narvas teātra centra “Vaba Lava” (Brīvā skatuve) izrāde “Man bija brālēns” (Mul oli nõbu) latviešu režisora Valtera Sīļa režijā. Izrādes dramaturģe ir Rasa Bugavičute-Pēce, savukārt scenogrāfiju veidojis Uģis Bērziņš. Lugu no latviešu valodas tulkojis igauņu dzejnieks un tulkotājs Contra. Izrāde “Man bija brālēns” ir stāsts par lugas autori un viņas lietuviešu brālēnu Deimantu, ar kuru kopā viņa uzaugusi. Šis ir personīgs stāsts, kurā Rasa Bugavičute-Pēce atklāj, kā viņas brālēns iesaistījies organizētās noziedzības grupējumos Lietuvā.

Savukārt 13., 15. un 16. jūnija vakarā  Tallinas pilsētas teātris (Tallinna Linnateater) atklās vasaras izrāžu sezonu ar Žana Kokto  monodrāmas  “Cilvēka balss” (Inimese hääl) iestudējumu – tas tiks izrādīts brīvdabā ar iespēju izrādi vērot arī tiešsaistē.

Šogad gan šo Igaunijas vasaras izrāžu skaits ir sarucis, bet šeit ir pieejama karte, kurā iespējams redzēt arī citas šīs vasaras teātra izrādes, kā arī izlasīt sīkāku informāciju par tām (igauņu valodā).

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt