Par teātri

8. novembris 2019 / komentāri 0

Igauņu un lietuviešu dramaturģijas cikls. Silvija Soro

„Kroders.lv“ uzsāk jaunu igauņu un lietuviešu dramaturģijas ciklu, kurā piedāvā ieskatu gan jaunāko, gan jau sevi pierādījušo kaimiņvalstu dramaturgu lugās. Ik nedēļu publicēsim gan lietuviešu, gan igauņu dramaturgu darbu fragmentus. Cikla izveidošanas mērķis ir iepazīstināt „Kroders.lv“ lasītājus un teātra mākslas praktiķus ar kaimiņvalstu dramaturgiem, viņu spilgtākajiem darbiem un darbības virzieniem.

Silvija Soro ir pašnodarbinātā dramaturģe, aktrise un režisore, un viņa arī strādā par skolotāju, vadot vairākas bērnu un jauniešu teātra grupas un studijas. Kopš 2011. gada oktobra viņa arī raksta scenārijus Igaunijas televīzijai. Silvija Soro ir sarakstījusi 22 lugas, galvenokārt bērniem un jauniešiem. Piecas no viņas lugām ir iestudētas Igaunijas profesionālajos teātros, bet pārsvarā Silvija iestudē savas lugas pati kopā ar savu studiju grupām un dažādiem amatierteātriem.

Silvija Soro studējusi aktiermākslu Vīlandes Kultūras akadēmijā (1997) un absolvējusi Igaunijas Mūzikas un teātra akadēmiju ar maģistra grādu Teātra mākslā un teātra izglītībā (2010). Viņa strādājusi kā aktrise Vīlandes Ugala teātrī (1997–2002).

Viņas luga „Runājošie akmeņi“ tika izvēlēta priekšlasījumam Sieviešu dramaturģu starptautiskajā konferencē, kas 2012. gada augustā norisinājās Stokholmā.

Pielikumā piedāvājam ieskatu Silvijas Soro lugā „Runājošie akmeņi(„Speaking Stones“) angļu valodā.

Materiāls tapis, pateicoties Igaunijas Teātra aģentūras atbalstam. Saistībā ar lugas izmantošanas iespējām aicinām sazināties ar Igaunijas teātra aģentūru.

Materiālu sagatavoja un apkopoja Kristiāna Tīlika.

Rakstīt atsauksmi