Viedokļi

24. oktobris 2014 / komentāri 0

TREŠĀ PĪPPAUZE

Veselīga distance un atkāpe no ikdienas, lai saēstos spēku, saprašanu, mieru, loģiku un citus nepieciešamos uzturlīdzekļus sezonas turpinājumam. Desmit dienas Grieķijā. Vienkārši tāpēc, ka ir iespēja un visas durvis vaļā. Tāpēc, ka te dzīvo draugi un ir samērā neierasti mitināties trīs istabās ar vēl sešiem pieaugušajiem, mazu bērneli un suni. Lai ir iespēja pasēdēt dīvānā, kas izstumts uz lievenīša, sajust, cik ekskluzīvs var būt vientulības mirklis, skatīties pāri palmām un granātābolu kokiem, kur sākas kalni, saprast, ka tepat arī divas jūras un nebeidzami daudz gaisa, kā arī totāls tradīciju un līdzšinējo dzīves pieredzīšu murčkulis. Lai ir iespēja sailgoties. Dzīvojos mazā ciematā, kurā normāli ir notriektajai kalnu kazai no auss nogriezt birku, uz kuras rakstīts tās saimnieka telefona numurs, un pieprasīt no viņa kompensāciju par sasisto mašīnu. Jā, es joprojām uzskatu, ka labākais suvenīrs, ko atvest mājās no ceļojuma, ir jaunu raksturu čupiņa. Bet tie lai paliek pie manis! Vismaz kādu brīdi.

Taču tagad un uzreiz es dalīšos ar, lūk, ko. Ar savu nemaz ne tik sen uzieto dārgumu lādi – www.transartists.org! Ja esi radošas profesijas pārstāvis, silti iesaku ielūkoties šīs mājaslapas dzīlēs, jo tajā apkopotas visdažādākās pasaules radošo profesionāļu rezidenču vietas. Turklāt tādas, kuras ne vien IR, bet arī palīdz atraut vaļā aizklapētos kanālus, piemēram, piedāvājot iespēju dzīvot un strādāt kleķa mājiņā tuksneša vidū vai bungalo, kas iestumts dziļi mežā. Meklēt rezidenču vietu iespējams pēc nodarbošanās, pilsētas, valsts, kontinenta, pieteikšanās termiņiem un citiem parametriem. Vienkārši veltiet laiku sev un parakājieties šai lapā. Kāpēc to darīt? Tāpēc, ka pats vien esi atbildīgs pret sevi un pastāvīgu savas iekšējās enerģijas atjaunošanu. Tāpēc, ka skaisti ir tie cilvēki, kas šodien izvēlas rītdienu, nevis vakardienu.

Šodien sākas Darbnīcu jaunais posms. Jau pavisam drīz startēsies arī dramaturgu lasījumu 10 minūtes slavas IV sezona. Novembra sākumā uz Latviju pasniegt meistarklases, kuras noteikti jāapmeklē, brauks dāņu pasniedzēji. Pirmizrādes birst kā no pārpilnības raga, spēj tik noskatīties visu, un 6. novembrī jau sāksies mēģinājumi nākamajam darbam  Jaunā ārsta piezīmēm Nacionālajā teātrī. Tāpēc pāris dienas es vēl dziļi ievilkšu elpu un novērtēšu iespēju būt pa gabalu. Samīļošu suni, centīšos neuzskriet virsū kaktusam, no kura kājā nu jau man ir četri caurumi un zilums, uzspēlēšu “ku-kū” spēli ar bērneli, pētīšu pasauli un atbildēšu uz jautājumiem, par kuriem pirms pavisam īsa brīža nebiju pat iedomājusies. Ak, jā, un turpināšu censties apēst pita giros bez liekas noķērnāšanās.

Lai nu kā. Lai jums vienmēr paralēli cilvēki, kas uzdod īstos jautājumus īstajos brīžos! Vai arī sāciet beidzot uzdot jautājumus paši. Jo tikai tā var nonākt pie atbildēm. Re, kur Egejas jūra. Tepat tak.

P.S. Vai zinājāt, ka košļenes ir grieķu izgudrojums?

Rakstīt atsauksmi